Pavasarinė paroda “Prabudimai” 05. 02 – 05. 25 d.

Kviečiame aplankyti.  

Gegužės 2-25 d. (šeštadieniais ir sekmadieniais) VU botanikos sodo gamtos muziejuje, Kairėnų g. 43

Pavasaris tai nauja pradžia, kai saulelė vėl atkopdama budina svietą. „Prabudimai“ – tai bundanti gamta, augantis daigas, besiskleidžiantis pumpuras, kvepianti ryto rasa, kylantis rūkas tekant saulei, paukščių sugrįžimas, jų giesmės. Tai ir atgimęs, prabudęs žmogus, naujos jo kūrybinės galios, stiprūs emociniai išgyvenimai.

Parodos dalyvės naudodamos įvairias technikas įvėlė savo darbuose ne tik natūralias, tik gamtoje randamas medžiagas, bet ir savo bundančias emocijas, pavasarinius išgyvenimus, jausmus.

Eksponuojamuose kūriniuose veltinis tapo rūku ir rytu, pumpuru ir žole, rasa ir paukščiu. Įvairios vėlimo technikos leidžia labai plačiai panaudoti šią seną tekstilės rūšį, suteikti veltiniui konkrečią formą tik ažūrinį kontūrą. Eksponuojami ir sunkūs baldai, ir lengvi perregimi šaliai, ir papuošalai aksesuarai, ir apranga, ir paveikslai.

Parodą jungia vienas bendras autorių darbas – skiautinių lovatiesė. Ji buvo sukurta iš daugybės nedidelių veltinio skiaučių, kurias amatininkės kūrė individualiai, nematydamos galutinio darbo vaizdo, tik vieną bendrą viziją. Skiautinys buvo sudurstytas tarsi atsitiktinai, kaip laukinėje pievoje augantys žolynai, tačiau išlaikomas vientisumas ir pavasarinio prabudimo įspūdis.

Paroda „Prabudimai“ – tai natūralių gamtoje vykstančių procesų atspindys veltinio darbuose, autorių rankose gimstančiuose kūriniuose.

facebookui prabudimai muz

Parodos dalyvės:

Agilė Augustinienė

Aurelija Masiulionytė

Brigita Rakauskienė

Daiva Gutparakienė

Danguolė Kurienė

Donate Dumčiuvienė

Aušra Talačkienė

Inga Miliauskaitė

Jurga Zaikinė

Jurgita Migonienė

Eglė Kazlauskienė

Giedrė Pupšienė

Lina Kalytienė

Renata Kraus

Rasa Eidėnaitė – Agejeva

Roma Jurevičienė

Valerija Jevsiukova

Vita Pašukonienė

Žavinta Butėnaitė – Audickienė

Laukiame Jūsų…

No Comments Yet.

Leave a Comment