Ruošiamės naujai parodai

Informacija apie Veltinio gildijos pavasarinę parodą:

Tema “PRABUDIMAI”

Vieta – Vilniaus botanikos sodas, Gamtos muziejus

Data 2014 m gegužės mėnuo

Gairės dalyviams:

Parodą sudarys dvi fazės. Miegas su jį lydinčia mistika ir visa ko pabudimas, atgijimas. Abi šias fazes jungia tarp jų esanti salė, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas bendram veltinio gildijos darbui – veltų skiautinių lovatiesei. Į kambarį galėtų būti komponuojami kiti tokiai buitinei temai tinkantys daiktai, jei tokių atsirastų.

Iš abipus centrinės salės esančiose dviejose patalpose planuojame darbus:

I. Salė – sapnai, fantastinė tematika, vizijos, gali būti tautosakos, pasakos elementai.

II. Salė skirta gamtos ir visa ko nubudimui. Virsmui į kažką, moters prasiskleidimui ir panašiai. Gamtos nubudimui po žiemos. Gali būti augaliniai motyvai.

Norėtųsi, kad parodos dalyvės į temą pažiūrėtų kūrybiškai, atsiribotų nuo daiktų funkcionalumo, dėvėjimo, pamąstytų apie žiūrovą. Žiūrovui turėtų kelti susidomėjimą, norą gilintis į kūriniu.

Bendras darbas – skiautinių lovatiesė:

Kiekvienas dalyvaujantis parodoje gildijos narys, bet kokia veltinio technika velia vieną ar kelias skiautes. Turėtų būt renkamiesi švelnūs, pasteliniai tonai. Skiaučių išmatavimai 30×30 cm. Autorius gali teikti ir kelis gabalėlius, galbūt ne visi bus atrinkti. Priklausys nuo bendro vaizdo, nes mąstoma apie vientisumą.

Skiautes siųsti adresu iki 2014-04-01 :

Rasa Eidėnaitė-Agejeva
Kęstučio 30-6
Vilnius LT-08112

Etapai:

1. Paraiškos dėl dalyvavimo parodoje teikiamos iki vasario 15 d. Patvirtinimas, kad ketina dalyvauti, darbo vizija pagal pateiktą temą ir gaires. Laisva forma. Paraiskas siusti adresu : veltinis.paroda@gmail.com

2. Pirminė atranka iš nuotraukų – iki balandžio 1 d. Darbų nuotraukos su aprašymais siunčiamos veltinis.paroda@gmail.com . Tik iš nuotraukų atrinkti darbai bus siunčiami į galutinę atranką muziejuje.

3. Galutinė darbų atranka ir jų eksponavimo laikas dar yra tikslinami. Preliminariai atranka vyks VU botanikos sode, balandžio viduryje.

No Comments Yet.

Leave a Comment